24Karaty - sieć salonów jubilerskich
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Skup srebra

Skup srebra w Częstochowie

TWOJE 24 KARATY

Razem z 24 Karaty sprzedaj lub wymień swoją srebrną biżuterię

Znamy potrzeby i oczekiwania Klientów, dlatego zawsze gwarantujemy najlepsze warunki skupu i sprzedaży. Wybierając się do skupu warto pamiętać, że stawka za gram srebra uzależniona jest od jakości surowca.

skup srebra w Częstochowie

Oprócz wyrobów jubilerskich wykonanych ze złota, skupujemy również wyroby jubilerskie ze srebra. Srebro jest jednym z najbardziej cenionych metali szlachetnych, a ze względu na swoją przystępną cenę jest bardziej popularne niż złoto. Oznacza to, że niemal każdy z nas posiada w domu jakieś niepotrzebne czy zniszczone elementy biżuterii, które można sprzedać w jednym z salonów 24 Karaty.

Czy sprzedaż srebra się opłaca?

Nasi klienci często przychodzą do nas sprzedać część swojej kolekcji, aby następnie za zarobione pieniądze kupić sobie coś nowego, czym nacieszą swoje oczy. Oczywiście cena srebra w skupie może się zmieniać, podobnie jak cena złota. Wszystko zależy od notowań na giełdzie w danym momencie. Dlatego warto na bieżąco orientować się, kiedy za srebrną biżuterię otrzymamy najwięcej - czy to posiłkując się internetem, czy dzwoniąc do jednego z naszych salonów 24 Karaty.

sprzedaż srebra różnej próby

Co skupujemy?

W salonach 24 Karaty skupujemy głównie srebro użytkowe, czyli biżuterię taką jak:

  •  srebrne pierścionki,
  •  srebrne kolczyki,
  •  srebrne naszyjniki,
  •  srebrne bransoletki,
  •  srebrne łańcuszki,
  •  srebrne zawieszki,
  •  srebrne broszki.

Nierzadko jednak zdarza się, że nasi pracownicy zainteresują się przyniesionymi srebrnymi sztućcami, srebrnymi zegarkami, srebrnymi puzderkami czy srebrnymi cukiernicami. Stan przyniesionego do nas srebra nie ma znaczenia - może to być srebrny pierścionek bez cyrkonii, zerwany srebrny łańcuszek czy srebrna bransoletka. Jeśli tylko jest to wyrób ze srebra, a najlepiej oczywiście biżuteria, zaproponujemy prawdopodobnie najwyższą cenę w mieście. Nawet jeśli osoba nosząca się z zamiarem sprzedaży swojej biżuterii nie jest pewna, z czego została ona wykonana, może przyjść do jednego z salonów 24 Karaty i, po sprawdzeniu biżuterii przez pracownika salonu, natychmiast ją sprzedać, od razu otrzymując gotówkę.

skup srebra od ręki

Próby srebra

Podobnie jak złoto, srebro posiada swoje próby, za pomocą których oznacza się procentową ilość srebra w stopie. Najpopularniejszą i najwyższą próbą srebra jest próba 925 - oznacza to, że w stopie znajduje się 92,5% czystego srebra. Kolejnymi próbami są:

  •  próba srebra 875,
  •  próba srebra 830,
  •  próba srebra 800.

Są to jednak rzadziej spotykane próby, częściej występujące w starszych wyrobach. Próba srebra składa się z wybitej trzycyfrowej liczby, a także głowy kobiety w chuście. Oprócz trzycyfrowej liczby i kobiety w chuście na cechę probierczą składa się również pojedyncza litera, oznaczająca miasto, z którego pochodzi wyrób. Dla przykładu jeśli srebrny pierścionek został wykonany z Krakowie, nad próbą zostanie umieszczona litera K, jeśli w Warszawie - litera W.

weryfikacja próby srebra

Jak przebiega proces skupu srebra?

Klient, przychodząc do nas z zamiarem sprzedaży wyrobów ze srebra, musi liczyć się z tym, że proces może potrwać od kilku do kilkunastu minut. Wszystko zależy od tego, jak dużo i w jakim stanie są oferowane wyroby. Nasi pracownicy przede wszystkim sprawdzą ocechowanie każdego przedmiotu i na podstawie tego oraz ewentualnego sprawdzenia na kamieniu probierczym, wycenią srebrne wyroby.

Jak przygotować srebro do skupu?

Jeśli to tylko możliwe, przed przyniesieniem srebrnych wyrobów do jednego z naszych salonów, należy odnaleźć ocechowane miejsca, elementy i odpowiednio je wyczyścić. Nie jest to oczywiście konieczne, a nasi pracownicy posiadają na miejscu produkty do czyszczenia srebra, ale z pewnością zaoszczędzi to Państwu czasu.

24 Karaty to firma z wieloletnią tradycją, która największy nacisk kładzie na poziom obsługi i zadowolenia klientów. Nasi wykwalifikowani pracownicy pomogą Państwu w sprawdzeniu starej biżuterii czy wybraniu nowej. W salonach 24 Karaty mogą Państwo sprzedać wyroby zarówno ze srebra, jak i za złota, i otrzymać za nie najprawdopodobniej najwyższą cenę w mieście.

O czym musisz pamiętać wybierając się do skupu srebra 24 Karaty?

1. Próba srebra ma znaczenie. Im będzie wyższa, tym lepsza cena. Najdroższe w odsprzedaży jest srebro próby 999, najniższą wartość ma z kolei kruszec próby 800.

2. Dużą rolę odgrywa waga srebra.

3. Ceny srebra w skupie mogą zmieniać się z dnia na dzień - kurs srebra jest aktualizowany każdego dnia.

4. Na cenę srebra w Polsce wpływa kurs dolara w danym dniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium